EVEA - paremad

võimalused ettevõtjale

EVEA kuulutab välja konkursi „EESTI ETTEVÕTLIK VAIM 2016"

Taas on aeg selgitada Eesti parimad väikeettevõtted.

Üle 99 protsendi Eesti ettevõtetest kuulub väikeste, keskmiste ja mikroettevõtete hulka. Seega Eesti väikeettevõtluse edukus määrab suures osas kogu Eesti majandusedukuse. Samuti on just väikeettevõtlus põhiline uute töökohtade looja ning uute ideede katsetaja. Tunnustamaks väikeettevõtluse nii olulist rolli Eesti majanduses korraldamegi konkurssi parimatest parimate ja nende kaudu kogu Eesti väikeettevõtluse tunnustamiseks. Parimad selguvad ka sel aastal viies kategoorias. Konkursi tingimustega saab tutvuda allolevatel linkidel. Kandidaatide esitamise viimane tähtaeg on 20. jaanuar 2017.

Konkursi parimate tunnustamine toimub 27. aprillil 2017 Tallinnas toimuval pidulikul auhinnagalal.  

Üle-eestilise väikeettevõtjate konkursi „EESTI ETTEVÕTLIK VAIM“ tingimused

PÕLVKONDADE JÕUD – aasta pereettevõte

PARIM NAISETTEVÕTJA – aasta naisettevõtja

MAA SOOL – aasta maaettevõtja

PARIM START – aasta alustav ettevõte

KOOSTÖÖ VEDUR – kohalik organisatsioon või erialaühendus, kelle ühine tegu või tegevus on märkimisväärselt edendatud kohalikku elu ja väikeettevõtjate vahelist koostööd

EVEA jätab endale õiguse igal aastal konkursi tingimuste ja võitjakategooriate ülevaatamiseks.

Konkursile võib oma kandidatuuri esitada ettevõte ise, aga samuti võib seda teha ettevõtlusorganisatsioon, kohalik omavalitsus või lihtsalt hea sõber.

Konkursil võivad osaleda kõik väikesed, keskmised ja mikroettevõtted (VKE), kus töötab alla 250 töötaja, mille aastakäive ei ületa 50 miljonit eurot või mille bilansimaht ei ületa 43 miljonit eurot.

Väikeste, keskmiste ja mikroettevõtjate definitsioon vastavalt Euroopa komisjoni soovitusele 2003/361/EC

Ettevõtte kategooria

Töötajaid

Käive

või

Bilansimaht

Keskmise suurusega ettevõtted

   < 250

≤ € 50 m

       ≤ € 43 m

Väikeettevõtted

   < 50

≤ € 10 m

       ≤ € 10 m

Mikroettevõtted

   < 10

≤ € 2 m

       ≤ € 2 m

 

 

 

 

 

 

Konkursil ei saa osaleda ettevõtted kellel on kehtivad (maksu)võlad.

Konkursil osalemise täpsemad tingimused on avaldatud iga kategooria juures eraldi ja nendega saab tutvuda EVEA kodulehel vastava kategooria tutvustuse juures, vt. üleval kategooriaid. Kõigi konkursile esitatud ettevõtete puhul võetakse hindamisel aluseks nende kõige üldisemaid majandusnäitajaid nagu käive, kasum, rentaablus, töökohtade loomine, ekspordivõime, investeeringud jne. Iga kategooria all võetakse täiendavalt arvesse just sellele kategooriale omaseid näitajaid, lisaks hinnatakse ettevõtjate ühiskondlikku aktiivsust.

Vajadusel võtab EVEA nominentidega andmete täpsustamiseks ühendust.

Avaldused palume saata aadressil   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  hiljemalt 20. jaanuariks 2017.

Võitjad kuulutatakse välja pidulikul auhinnagalal 9. veebruaril 2017 Tallinnas.